Biz Kimiz?

AnasayfaBiz Kimiz?

1996 yılında Santral Kimyevi Maddeler San. ve Tic A.Ş’nin temelleri üzerine kurulan firmamız, 1962'den beri gıda ve ambalaj sektörüne yönelik dünyanın önde gelen ekipman ve hammadde firmaları ile çalışmaktadır.

Türkiye pazarının sürekli gelişim ve değişim içinde olduğunun bilincindeyiz, bu doğrultuda tüketici talepleri ve ürün yatırımları arasında mümkün olan en iyi dengeyi sağlayarak bu gelişim ve değişime ayak uydurmayı ilke edindik.

Sektörde edindiğimiz 50 yılın üzerindeki deneyimimiz ile üreticilerin, gerek var olan üretim proseslerini pazar gereksinimleri doğrultusunda geliştirme taleplerine, gerekse yeni ürün geliştirme taleplerine yönelik en uygun çözüm önerileri sunmak üzere hammadde ve ekipman tedariği sağlamaktayız.

Müşterilerimize yenilikçi, verimli ve ekonomik yaklaşımlar sunmanın öneminin bilincindeyiz, bu doğrultuda dünya pazarını da yakından takip etmekte ve gelişen teknolojileri ülkemiz üreticileri ile buluşturmayı  görev edindik. Bu bağlamda temsil ettiği firmaları da büyük bir titizlikle seçiyoruz, deneyimli ve dinamik kadromuz ile satış öncesi ve sonrası hızlı ve etkin bir hizmet sunuyoruz.


Our company was founded in 1996 on the pillars of Santral Kimyevi Maddeler San ve Tic A.S. (dating back to 1962).

Since we are conscious that the Turkish market is in continuous progress and change, we endeavour to establish the best balance between customer requests and investment requirements and thus keep pace with developments.

Making use of experience gathered over more than 50 years we thrive to propose the most appropriate solutions and advice with equipment and ingredients for both upgrading/adapting existing process lines to changing market requirements as well as for new products to be developed.

We are fully aware of the importance of focusing on innovative, efficient and financially feasible solutions. In this respect we consider it our mission to follow the world market and bring in contact new technologies with customers in our country. Consequently we are very selective in establishing a collaboration with companies we represent. Together with our experienced and dynamic staff, we aim at quick and efficient response that goes beyond sales - with increased emphasis on After Sales.