Gıda Proses Makinaları 2018-02-03T22:10:03+00:00


Yüzyılı aşkın bir süredir gofret, külah fırınları üreten firma, kaliteden ödün vermeden yenilikler yapmaya ve bisküvi/gofret sektörünü yönlendirmeye devam ediyor. Düz, içi dolgulu ve rulo gofretler, külahlar, waffle, bisküvi, kraker ve kek üretimi için anahtar teslim hatlar üretir. Düz, içi dolgulu ve rulo gofretler, külahlar, waffle, bisküvi, kraker ve kek üretimi için anahtar teslim hatlar üretir.

2009 itibariyle Franz Haas grubuna dahil olan Meincke, bisküvi, ekmek vb. fırınlanan ürünlerin üretimine komple hatlar üretir. Direkt ısıtmalı, konveksiyonel, siklotermal, hibrid fırınların üretiminde dünya lideridir.  Çeşitli şekillendirme opsiyonlarının bir araya getirilebildiği V60 depozitör ile 3 değişik hamur ile aynı anda çalışmak mümkündür.  Depozitör, wire-cut, ekstrüzyon, moulding roller vs. her türlü dolgulu ve çeşitli bisküvinin üretilmesine imkan verir. Meincke’nin ekipman ve kompla hat sağladığı ürünler şunlardır;

Sert hamur bisküviler ve krakerler,Yumuşak hamur (short dough) bisküviler (kalıpla, tel kesme ile, ekstrüder, depozitörle ve içi dolgulu bisküviler)

Süngerimsi (sponge) ürünler,Muffin kekler,Pizzalar,Ekmek,Snack ve granola barlar

Mondomix sürekli havalandırma (aeratör) ekipmanları üretiminde lider bir firmadır.  Ayrıca her amaca ve her ürüne uygun ürettiği depozitörlerle de bu alandaki uzmanlığını kanıtlamıştır.

Ürün ve teknolojin bilgi ve tecrübesini birleştirerek bisküvi, kek, çikolata, şekerleme ve süt endüstrisine yönelik anahtar teslim hatlar üretir. teknolojisi de Mondomix sadece hat üretmekle kalmaz, kendi bünyesindeki pilot tesis ve laboratuar sayesinde müşterilerine ürün geliştirme ve eğitim hizmetleri de vermektedir. Haas ve Houdijk işbirliği ile geliştirilen “HMH Capper” sandviçleme hatları ve yüksek kapasiteli depozitörleri (HSD) şu anda türünün en üstün ve teknolojik ekipmanları olma özelliğini

BSA Schneider Anlagentechnik; çikolata, kakao, şekerleme makineleri ve ekipmanları, tasarımı ve üretimi konusunda sizlere geniş ürün yelpazesi sunmaktadır.


Caotech; bilyeli değirmenlerin üretimi, bakımı, onarımı, yedek parçalarının imalatı ve uygulanması konusunda onlarca yıllık deneyime sahip bir firmadır.

Çikolata sektörüne yönelik kalıplama hatları üreten firma kalıplama hatlarını tasarlarken depozitörlerini hem üretim hattına bağlı, hem de bağımsız olarak çalışabilen, bir üretim hattının adım adım kurulmasını sağlayacak modüler sistem yardımıyla, aynı zamanda kapasite artırımına olanak sağlayacak ve hatta tüm ürün yelpazesini gereken ünitelerin eklenmesiyle değiştirebilecek açık bir mimari sisteme göre oluşturmuştur. One-shot, triple-shot, dekorasyon, cold press çikolata kalıplama ünitelerinin yanı sıra firma Hi-Flex kalıptan çıkarma ve pick&place uygulamaları ve spiral kalıp taşıma sistemleri ile de üreticilere çikolata işleme konusunda çözümler sunmaktadır.


1935 yılından bu yana çikolatalara kalıplarıyla şekil veren Brunner farklı türdeki kalıplar üreterek çikolata sektöründe çesitliliği arttırmıştır. Solid çikolata kalıpları,dolgulu çikolata kalıpları,one-shot çikolata kalıpları, içi boş figürler Ve bunların yanı sıra size özel tasarımları da hayata geçiren Brunner sektörde adı sayılır bir firmadır.

Wolf Machines; çikolata endüstrisinde kullanılan temperleme makineleri, bant tipi draje makineleri, soğutma tüneli, çikolata dekor makineleri, enrober, truffle bantları üretmektedir.

Ayrıca 2. El makinalar satmaktadır.


Kalıp, kasa, konteyner, palet yıkama makineleri

Farklı üretim teknikleri kullanılarak üretilen özel kekler (pancake, soft cake, değişik figürler)


Krüger & Salecker kalıplama makineleri firması marzipan ile 60 yıl önce çıktıkları yolculuğa bu gün her türlü hamura şeker verebilme özelliğine sahip makineleri ile devam ediyor. Krüger & Salecker makinelerinin ekstrüzyon ve merdaneler ile şekil verebildikleri hamur yapıları marzipan, perzipan, meyve miksleri, hindistan cevizi miksleri, yumuşak hamur işleri, pralin püreleri yanı sıra belirli bir viskozitede et miksleri, kimyasal miksler, sabun ve mum miksleri, hayvan yemleri için miksler, müsli ve bunun gibi tahıl miksleridir.

Pastörize taze çorba, sos,mayonez, ketçap üretim hatları


Katı ve sıvı hammaddelerin taşınması, beslenmesi, dozajlanması için sistemler.

Ekmek yapımını için kullanılan endüstriyel hamur mikserleri, kek hamur mikserleri

Ekmek, pizza, kiş, turta, puf için üretim hatları, fırınlar


Kalıp, kasa, konteyner, palet yıkama makineleri

Big Drum; gıda endüstrisinde kullanılan dondurma ve krema dolum makineleri ve sistemlerini üretmektedir.

Kuruyemişler için kavurma fırınları


Kahvaltı gevrekleri ve atıştırmalıklar için tek vidalı ekstruderler