GIDA KATKI MADDELERİ

Gıda endüstrisinin en büyük firmalarından biri olan VION N.V. (N.L.) şirketinin bir parçası olarak Rousselot, gıda, farmasotik ve fotoğraf endüstrilerine yönelik dünyadaki ileri gelen jelatin ve hidrolize kolojen (Peptan™) üreticilerinden biridir. Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Asya’da bulunan 12 fabrika ve 11 satış ofisi ile faaliyet göstermektedir. Deneyimi ve yaratıcılığı ile Rousselot jelatin üreticileri arasında, her uygulama için geniş yelpazede ürün sunan tek üretici firmadır. Rousselot sadece jelatinin fonksiyonları ve değişik uygulamalardaki davranışları konusunda yüksek seviyede bilgiye sahip değildir, bilimsel ve teknik bilgisi ile yeni ürünler geliştiren bir firma olarak jelatin pazarında lider konumundadır. Firmamız, Brazilya’da Presidente Epitácio ve Amparo’da bulunan fabrikalarda üretilen jelatinin Türkiye mümessilliğini yürütmektedir.
NatureSeal ®, farmasotik, şekerleme ve tarım endüstrisi için yenilebilir kaplamalar üreten Mantrose-Haeuser Co. Inc firmasının bir parçasıdır. Tüketime hazır taze kesilmiş meyve ve sebzelerin tazeliğini, doğal tat, tekstür ve rengini korumasını sağlayan vitamin-mineral misklerinden oluşan formülasyonlar sunmakta, dilimlenmiş meyve ve sebzelerin kararma riski olmaksızın servisini mümkün kılmaktadır. NatureSeal ürünleri, kesilmiş taze ve meyvelerin raf ömrünü arttırmakta, renk değişimini (kararma) durdurmaktadır. Ürün yelpazesi avakado ve havuçtan, patates ve papayaya kadar pek çok farklı ürüne yöneliktir. NatureSeal kalite, servis ve destekte en yüksek standartı müşterilerine önermektedir ve ürünleri ile taze kesilmiş meyve ve sebzeleri bahçeden tüketicilerin masasına tazeliğinden, renk, tat ve kalitesinden hiçbirşey kaybetmeden sunmayı başarmaktadır.
Dieter Groneweg tarafından 1978’de Almanya’da kurulan Freeze Dry Foods, bu gün dondurularak kurutulmuş ve hava ile kurutulmuş taze gıda ürünlerini tüm dünya ülkelerine ihraç etmektedir. Ürünleri: Donudurularak kurutulmuş veya hava ile kurutulmuş meyve, sebze, bitki ve baharatlardır.